قیمت خرید آردک برنج مرغوب امسال

آردک برنج یک منبع تامین پروتئین و چربی با قیمت مناسب است.خرید آرد و سبوس برنج مرغوب از دغدغه های کارخانجات، دامداران و مرغداران می باشد.

قیمت خرید آردک برنج مرغوب امسال

قیمت خرید آردک برنج مرغوب امسال:

آردک برنج لایه بیرونی دانه برنج قهوه ای است و محصول جانبی فرآیند آسیاب برنج است که در کارخانه های شالیکوبی تولید میشود و معمولاً به عنوان یک ماده غذایی برای دام استفاده می شود و آردک برنج قیمت بسیار مناسبی دارد و سرشار از پروتئین، فیبر و انرژی است و منبع خوبی از ویتامین ها و مواد معدنی می باشد. آردک برنج مهمترین محصول فرعی برنج است. آردک برنج ماده ای است که ارزش زیادی در فرمولاسیون خوراک دام دارد،

آردک برنج اغلب در رژیم غذایی دام هایی مانند طیور، گاو وگوسفند گنجانده می شود.

علاوه بر ارزش غذایی، آردک برنج دارای مزایای بالقوه دیگری به عنوان یک ماده غذایی مفید است. و ممکن است سلامت روده و هضم را بهبود بخشد و همچنین ممکن است دارای خواص آنتی اکسیدانی باشد که می تواند به بهبود سیستم ایمنی دام کمک کند.

ارزش غذایی آردک برنج:

با این حال، استفاده از آردک برنج در خوراک دام دارای اشکالات احتمالی است. زیرا سبوس برنج چربی بالایی دارد، بنابراین اگر آردک برنج  به درستی ذخیره نشود، می تواند به سرعت فاسد شود.  سبوس برنج سرشار از فیتات بوده که می تواند جذب برخی از مواد معدنی را کاهش دهد. به این دلایل، آردک برنج باید در خوراک دام در حد اعتدال گنجانده شود وحتما باید با مواد دیگر متعادل شود تا اطمینان حاصل شود که رژیم غذایی دام از نظر تغذیه ای ، کامل است.

آردک برنج یکی از مواد اصلی خوراک برای تهیه خوراک دام است. معمولاً برای گاوها، گوسفندان، استفاده می شود. آردک برنج بیشتر برای خوراک گاو و گوسفندان استفاده می‌شود. آردک برنج سومین دانه غلات پرکاربرد در سراسر جهان است و به علت فراوانی دارای قیمت مناسب و در دسترس میباشد. سبوس باقی مانده از آسیاب برنج سفید در مقادیر زیادی برای خوراک دام در دسترس است.

مزایا ومعایب استفاده از آردک برنج برای دام:

مزایا:

آردک برنج موقع آسیاب کردن برنج در کارخانه های شالیکوبی تولید می شود. آردک برنج حاوی 13 درصد پروتئین خام و 14 تا 20 درصد چربی خام است. همچنین حاوی بسیاری از اسیدهای آمینه، کلسیم، فسفر، ویتامین ها و چندین ماده معدنی ضروری دیگر است. به عنوان یک ماده مغذی خوب برای خوراک دام است.

معایب:

یکی از محدودیت های جدی استفاده بیش از اندازه از آردک برنج برای دام میتوان به روغن موجود در آردک برنج  اشاره کرد که پرچرب بوده و به دلیل وجود آنزیم لیپولیتیک که با جدا شدن سبوس از برنج فعال می شود،و در طول نگهداری می تواند فاسد شود.وترشی آن میتواند به سرعت محتوای تولیدی اسیدهای چرب آزاد را در دام افزایش دهد.

آردک برنج برای خوراک گاو:

آردک برنج نه تنها بهترین ماده غذایی است، بلکه بهترین غذا برای گاو نیز می باشد. چربی ارگانیک و فیبر قابل هضم آن به حفظ رشد و تولید شیر کمک می کند.

قیمت خرید آردک برنج مرغوب امسال:

باتوجه به نوسانات ارز در کشور تعیین قیمت آردک برنج به موارد بسیاری بستگی دارد که میتوان به مواردی مانند: کیفیت محصول ،مقدار موجودی ،ارزش غذایی محصول،تاریخ تولید،درصد چربی و… اشاره کرد که میتوانید جهت دریافت قیمت خرید آردک برنج مرغوب امسال باکارشناسان سایت سبوس سنتر تماس حاصل نمائید